KONST / Litografier / Färglitografi 14378104
nr 1437 8104
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Signerad, numrerad 139/300. Färglitografi, bildmått: 53x75, yttermått inklusive ram: 80x100 cm
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 13 december 2021
kl 19:45:13
13/12 19:20:41
1.000 kr
13/12 19:40:13
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström